Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] delikatnie mrygające swiatła razem z obrotami silnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] delikatnie mrygające swiatła razem z obrotami silnika

    Od dzisiaj po włączeniu świateł mijania coś tyka pod deską. Co to może być? Ponoć w O1 nie ma przekaźników od świateł a odgłos tykania dochodzi jakby z miejsca, gdzie przekaźniki są umieszczone.

    Proszę o poradę. Pzdr.

  • #2
    [O2] delikatnie mrygające swiatła razem z obrotami silnika

    cześć mam taki problem od tygodnia i nie wiem co to morze być światła mijania delikatnie mrugają razem z obrotami silnika mam żarówki zwykłe h7 razem ze światłami mryga wyświetlacz licznika reszta podświetlenia jest ok morze padł regulator napięcia? czy coś innego za wszelka pomoc dziękuje

    Komentarz


    • #3
      witam
      mam taki sam objaw - podobno to własnie regulator napięcia
      ale może wypowie sie ktoś kto rozwiazał juz ten problem...
      moja czarna SKODA OCTAVIA II 1.9 TDI
      sprzedaje na allegro - zapraszam ops:

      Komentarz


      • #4
        witam.
        umnie jest to samo tylko objawia sie to bardziej na rozgrzanym silniku, moze przez to ze na zimny auto ma wyzsze obroty.
        marek1, jak sie z tym uporasz daj znac co było
        Octavia II 1.6 2004r. benzyna/lpg
        Juz nie długo na sprzedaz ta ślicznotka

        Komentarz


        • #5
          u mnie tez na rozgrzanym trochę mocniej mryga jestem umówiony 9 lutego na przegląd to podłączą pod komputer morze coś wyjdzie jakiś błąd :twisted: to się z tym rozprawie :wink: i napisze co było

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez marek1
            u mnie tez na rozgrzanym trochę mocniej mryga jestem umówiony 9 lutego na przegląd to podłączą pod komputer morze coś wyjdzie jakiś błąd :twisted: to się z tym rozprawie :wink: i napisze co było
            na pewno nie wyjdzie :lol:
            lepiej normalnie masę sprawdzić albo coś w tym stylu
            saport techniczny baj DGW
            była BKD+DSG '05 120kkm
            była BXE '08 190kkm
            no i nie ma :-)

            Komentarz


            • #7
              tez tak myślę :wink: ale i tak muszę podłączyć żeby posprawdzać czy coś się nie skończyło przegląd będę robił morze mechanik coś poradzi :szeroki_usmiech

              Komentarz


              • #8
                U mnie tez to samo.
                Raczej bym sie tym nie przejmował
                Przynajmniej u mnie sa to bardzo delikatne mrugania a zauwaz ze jak wylaczysz np. nawiew czy tam klime to przestaje mrugac. Czyli spadek napiecia ----- regulator akumulator moze alternator ....... jesli nie mruga jak stroboskop to bym olał sprawe.

                Komentarz


                • #9
                  Sprawdź miernikiem napięcia jakie masz skoki napięcia na akumulatorze przy włączonym silniku - generalnie powinny być minimalne

                  Też miałem ten problem - wymieniłem regulator napięcia, dałem do sprawdzenia alternator i wymieniłem w nim łożyska i dalej to samo.

                  Akumulatora raczej nie brałem pod uwagę bo nie miałem z nim żadnych problemów. Ale raz na próbę przełożyłem aku z innego auta i skoki napięcia zniknęły.

                  Nowy akumulator rozwiązał problem ostatecznie.

                  Aha, na kompie żadnych błędów nie wykazało.

                  Pozdro
                  Moja była "Czarnula" O2 (swap 2.0 FSI)
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33422

                  Komentarz


                  • #10
                    Potwierdzam to co napisał El Zygmunto. U mnie na biegu jałowym delikatnie migało podświetlenie radia. Przy przeglądzie 105 tyś. robili test aku i wyszło, że ma słaby prąd rozruchowy ( ok. 60 % nominalnego, choć żadnych problemów z rozruchem nie było ). Jako że jechałem w góry i auto miało stać kilka dni na mrozie to wymieniłem aku na Centrę ( była ori Akuma ) i mryganie zniknęło.
                    Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                    Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                    Komentarz


                    • #11
                      na początku byłem sceptyczny do wątku o akumulatorze ale się przekonałem ze trzeba byc elastycznym :wink: prawie straciłem 300zł a wystarczyło dolać wody destylowanej do akumulatora razem 1l = 2zł i wszystko już jest dobrze dziękuje za rady pozdrawiam

                      Komentarz


                      • #12
                        umnie akumulator jest nowy mechanik po podłaczeniu pod vaga twierdzi ze moze byc to wina cewki ale nie jest pewien
                        Octavia II 1.6 2004r. benzyna/lpg
                        Juz nie długo na sprzedaz ta ślicznotka

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X